Blíže k zelené budoucnosti

Elektromobilita od značky Škoda

Nástup elektromobility vítáme s otevřenou náručí. Naše elektromobily i vozy s plug-in hybridním pohonem jsou šetrnější k životnímu prostředí, mají důmyslnější elektronické systémy a přináší nové řidičské zážitky. To vše při zachování uživatelského komfortu i chytrých řešení, které jsou pro modely Škoda tak typické. Máte zájem o elektromobil Škoda? Neváhejte nás kontaktovat

Elektromobily Škoda

Bateriové elektromobily jsou poháněny výhradně elektromotorem. Elektřinu získávají nabíjením ze sítě nebo rekuperací a ukládají ji v bateriových sadách. Mezi klíčové výhody čistě elektrických vozů patří nulové lokální emise, šetrný provoz, komfortní jízda a tichý chod.

Nulové lokální emise

Elektrické vozy nemají výfuk a do svého okolí nevypouští žádné škodlivé emise. V celkovém cyklu lze díky využití elektřiny z obnovitelných zdrojů dosáhnout snížení emisí CO2 až o 85 procent. Elektrifikovaná vozidla šetří své okolí také svým tichým provozem. Škoda Auto klade navíc důraz na ekologickou výrobu i důslednou recyklaci a opětovné využití modulárních baterií.

Nízké servisní náklady

Elektrická auta nepotřebují olej, palivové filtry, výměnu rozvodů či řemenů – jejich pohonné ústrojí má přibližně desetkrát méně součástek než spalovací motor. Díky rekuperaci energie také výrazně šetří brzdové obložení. 

Dynamická jízda a tichý chod

Elektromobily poskytují vysoký výkon a mají mnohem vyšší účinnost než vozidla se spalovacím motorem. Svižnou akceleraci zajišťuje maximum točivého momentu již od nulových otáček.

Vozy Škoda s plug-in hybridním pohonem

Vozy s plug-in hybridním pohonem kombinují klasický spalovací motor s elektromotorem a bateriemi, které lze dobíjet ze sítě nebo rekuperací. Pokud jsou baterie dostatečně nabité, je plug-in hybrid schopen provozu pouze na elektřinu.

Budoucnost začíná dnes

Elektrifikace pro každého

Do roku 2030 představíme nejméně tři další elektrické vozy řady Škoda iV. Pokrok v technologiích, výrobních procesech i službách již nyní představuje elektrifikovaná vozidla jako atraktivní řešení pro individuální či firemní mobilitu.

Nabíjení kdekoliv, kdykoliv

Až 35 000 veřejných nabíjecích stanic bude v České republice existovat do roku 2030. Což umožní uživatelům elektrických vozů dobíjet tam, kde potřebují, a kdy potřebují. Služby aplikací a karet Powerpass pro soukromé zákazníky a Chargee pro firemní zákazníky již nyní zajišťují přístup k nabíjecím stanicím po celé Evropě.

Řešení, která oceníte

V každém vozu Škoda najdete typicky šikovná řešení Simply Clever – řada iV není výjimkou. Máme například doplňky pro uložení nabíjecího kabelu a jeho očištění od vody či sněhu, úložný Jumbo Box pod středovou loketní opěrkou, organizéry zavazadlového prostoru či přenosnou nabíječku iV.

Myslíme na budoucnost

Smysluplná eMobilita je pro nás cestou, kterou vycházíme vstříc rychle se měnícím podmínkám a požadavkům na moderní udržitelnou soukromou i firemní osobní dopravu. Pro řadu řidičů jsou nyní vozy Škoda iV atraktivní alternativou k automobilům s výhradně spalovacími motory. Vývoj techniky, infrastruktury i služeb pro elektrifikované vozy zrychluje každým dnem: od samotné výroby přes životní cyklus automobilu až po jeho recyklaci.